WordPress Gameportal Teması

WordPress Gameportal Teması

tj_image_lightbox: no

views: 1190

Wordpress Oyun Temaları

02 Ağustos 2013

ekledi.

13 yorum yazıldı

15624 kez incelendi.

gameportal

 

TEMA KURULUM ve KULLANIM

Aslında tema ile ilgili bilgiler indireceğiniz kalsörün içerisinde mevcut.

1 – Tema Yükleme, Kurulum ve İlk Ayarlamalar

 

İndirmiş olduğunuz .zip uzantılı dosyayı unZip ettikten sonra karşınıza gelecek olan dizinde bulunan Public_html klasörünü kendi site ftp’nizi olduğu gibi yüklemelisiniz.

Public_html dizininin içinde bulunan dosyalar oyun sayfası, gerekli eklenti ve tema dosyalarıdır.

Dosyaları ftp’ye yükleme işlemi bittikten sonra WordPress admin paneliniz girerek tema ve Postviews eklentisini aktive etmelisiniz. Tema aktivasyonunu yaptıktan sonra admin panelde sol menüde en altta bulunan GamePortal v1 sekmesine tıklayarak ayarlar sayfasına ulaşabilirsiniz. Postviews eklentisinde herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek duyulmamaktadır.

Ayarlar sayfasında yapılması gereken ayarları kısaca maddeler halinde açıklayalım. Öncelikle ayarlar sayfasında bulunan Genel Ayarlar sekmesinden başlayalım.

a – İlk ayar alanı ana sayfa da yeni oyunlar alanında gözükecek oyun sayısını ayarlamanızı sağlar. 15 idealdir ancak kategorisi çok olan siteler için bu sayı artırılabilir.

b – Sosyal Medya Bileşeni sidebar alanında bulunan facebook, twitter gibi sosyal medya araçlarını göstermenizi sağlar. Bu bileşen için tanımlanmış bir menü vardır oradan düzenlersiniz. Aşağıda onunda anlatımı mevcut.

c – Dost siteler bileşeni de WordPress admin panelde Bağlantılar sekmesinde eklemiş olduğunuz web sitelerini listelemenize yarayan bileşendir.

d – Bilgi kutusu alanı belki de tema için en önemli ayar alanıdır. Google SEO algoritmasında göze çarpan en büyük niteliklerden birisi site içeriğinde text oranıdır. Sadece resimlerden oluşan bir site insanlara büyük faydalar getirmeyeceği için Google bu etkeni önemsemektedir. Bu alana HTML olarak metninizi yazarak SEO için iyi bir adım atmış olabilirsiniz.

e – Reklam Alanları ayar alanlarında sağ kısımda göreceğiniz boyut belirtimleri ve nerede gözüktüğüne dair cümlelerle yerleşimi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

f – Footer text alanı olarak belirttiğimiz alan sitenin en altında gözükecek olan 3 satırlık bir alandır, sayaç, link vs. ekleyebilmeniz için düşünülmüştür.

2 – Yeni Oyun Ekleme ve Özel Alan Kullanımı

Yeni bir oyun eklemek hiç bu kadar kolay olmamıştı diyerek başlamak istiyorum. Çünkü yeni yazı eklerken özel alan seçmek site sahipleri için gerçekten bir eziyettir. Bunun farkında olduğumuz için bu alanları daha kolay eklenebilir bir hale getirdik.

Özel değerler olarak adlandırdığımız bu alanda oyun için gerekli resim linki, swf linki ve ya iframe kodunu rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Bazı oyunlar swf dosyasını yükleseniz dahi çalışmadığı için iframe özel alanı mevcuttur. Swf özel alanının boş olması durumunda sistem iframe özel alanını sorgular ve sonuçları game.php de ziyaretçiye sunar. İframe olarak bir oyun ekleyecekseniz swf alanı mutlaka boş olmalıdır.

Yeni oyun eklerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur resim olarak belirleyeceğiniz görselin mutlaka sitenizin ftp hesabında olması gerektiğidir.

Bunun sebebi temanın kendi içinde uyguladığı Cache sistemidir. Resimleriniz Cache sistemi sayesinde imaj dosyası olarak değil txt belgesi olarak siteye yüklenir. Bu Google PageSpeed değerlerini olumlu yönde etkilemektedir.

GamePort v1 boyutlandırma işlemini bu şekilde yaptığı için sitede orantısız resimler yerine daha düzgün ve şık resimler gözükecektir.

3- Menü Desteği ve Gösterim Alanları

Temamızın desteklediği 3 adet menü var. İlk menü header’de gözüken üst menü değerine sahip alandır.

İkinci menü sosyal medya değerine sahiptir, sidebar alanında sosyal medya bloğunda gösterilir.

Üçüncü menümüz ise popüler kategoriler değerine sahiptir, bu menü footer text alanının hemen üzerinde gösterilir. Tasarıma farklılık katmak için düşünülmüştür.

Siz kendi menülerinizi yaratarak bu pozisyonlarda gösterim için ayarlayabilirsiniz.

4- En Çok Oynananlar Sayfası Oluşturma

Özel sayfa düzeni ile ziyaretçilerinize en çok oynanan oyunları bir sayfada listelemenizi sağlayan bu yapının kullanımı çok kolaydır. WordPress admin panelde yeni sayfa ekle linkine tıklayın ve sayfa başlığı alanını kendi isteğinize göre doldurduktan sonra hemen sağ kısımda bulunan Sayfa özellikleri ayar alanından Şablon değerine En Cok seçeneğini seçin. Daha sonra Yayınla diyerek menü yönetiminden istediğiniz menüye sayfanızı ekleyin.

İçerik alanına herhangi birşey yazmadan boş bir şekilde yayınlayacaksınız. Sayfa yapısı otomatik olarak en çok incelenen oyunları bu sayfada listeleyecek şekilde hazırlanmıştır.

DEMO İNDİR

Etiketler:

Bu yazı için 13 yorum yapıldı:

 1. film izle dedi ki:

  güzel tema paylaşım için teşekürler admin …

 2. zeki dedi ki:

  Fatal error: Call to undefined function get_header() in /home/content/42/10913642/html/index.php on line 1
  hatası alıyorum siteye girişte ne yapabilirim

  1. admin dedi ki:

   temalar test edilmiştir hiçbir sorun yok. host sağlayıcınızla ilgili bir sıkıntı olabilir

 3. semih dedi ki:

  Çok Güzel gerçekten elinize sağlık anlatımda süper olmuş

 4. ipek dedi ki:

  Teşekkürler yardımınız için .

 5. oyun konsolum dedi ki:

  Gerekten çok güzel bir tema arkadaşlar, oyun sitesi kurmak iisteyenlere öneriyorum.

 6. oyun oyna dedi ki:

  Ben wordpress oyun temalarından belkide 10 tanesini denedim, ama çoğu ya yavaş çalışıyor yada indexlenme sıkıntıları var. Paylaştığınız teme bu konularda gayet başarılı, bende tavsiye ediyorum.

 7. helga dedi ki:

  indirdim kurup bakalım

 8. oyunoyna dedi ki:

  Bu temada guzelmiş inceledikten sonra karar verdim. Açıkcası bu en ıyısı

 9. erdal akman dedi ki:

  anlattığınız kadarıyla tema güzele benziyor hemen kuracağım inş işime yarar

 10. Burak dedi ki:

  Merhaba Ben burak temanız hoşuma gitti ve siteme ekledim fakat şöyle bir durum var ben siteme oyun eklediğim zaman oyun açılmıyor ana sayfaya yönlendiriyor ve tarayıcımızın sekme seçtiğimiz kısımında sayfa bulunamadı yazıyor

 11. atila dedi ki:

  merha ben oyun temasını yükledim oyunuda yükledim oyuna tıklıyorum oyun sayfası geliyor reklam yerleri flan geliyor sağ kösede oyuna basla dediğim zaman beni ana sayfaya geri atıyor yardım ederseniz sevinirim

 12. özge dedi ki:

  oyun nasıl ekleyeceğim acil yardım edermisiniz?

Yorum Yaz

porno